SUOMALAINEN KESTÄVÄN ELÄMÄNTYYLIN VERKKOKAUPPA /// YLI 90 €:n TILAUKSET TAI NOUTO MYYMÄLÄSTÄ (Lauttasaarentie 3, Helsinki) 0 €
KAIKKI VERKKOKAUPAN TUOTTEET LÖYTYVÄT MYYMÄLÄSTÄ
SUOMALAINEN KESTÄVÄN ELÄMÄNTYYLIN VERKKOKAUPPA /// YLI 90 €:n TILAUKSET TAI NOUTO MYYMÄLÄSTÄ (Lauttasaarentie 3, Helsinki) 0 €
KAIKKI VERKKOKAUPAN TUOTTEET LÖYTYVÄT MYYMÄLÄSTÄ
Suomalainen pienyritys
Kotimainen pieni yhden naisen yritys Pernajanlahden rannalla Loviisassa. Tuotteet valmistetaan käsityönä pienissä erissä.
Soil of Beauty syntyi pitkän kokemuksen pohjalta
Henna (Ekokosmetologi - Kasvoakupunktio - Kiinalainen lääketiede - Herbalismi) on uransa aikana hoitanut tuhansia asiakkaita ja auttanut heitä myös todella haastavien iho-ongelmien kanssa hyvällä menestyksellä. Työssään hän on saanut todistaa mikä ihonhoidossa toimii, mikä ei.
Sitoutuminen on yksi tärkeimmistä asioista ihonhoidossa. Sen vuoksi Soil of Beautyn tuotesarja on yksinkertainen, tuotteet monivaikutteisia ja niiden tavoitteena on tuoda näkyviä tuloksia.
Nämä kolme asiaa tekevät ihonhoidosta selkeää, tavoitteellista ja hyvin nautinnollista toteuttaa päivittäisessä elämässä.
Soil of Beauty on kehitetty vastaamaan vaativankin luonnonkosmetiikan käyttäjän tarpeisiin, sekä yksinkertaisuudellaan se on myös hyvin ekologinen ja pitää mielesi rauhassa.
Meren rannalla luonnon keskellä
Soil of Beautyn päämaja sijaitsee maaseudulla Loviisassa, jossa luonto on vahvasti läsnä, merikotka lentelee usein talon yllä, peurat käyvät pihalla vierailemassa ja välillä hirvet kulkevat pellolla talon vierestä.
Nimi Soil of Beauty viittaa meidän uskomattoman kauniiseen maailmaan. Maailmaan, jossa kauneuden juuret ovat syvällä rikkaassa maaperässä.
Ostoskorisi on tyhjä